Čipové karty | Výroba plastových, magnetických a čipových karet - BlackCard

Čipové karty

Jsou bezpečná, moderní identifikační média.
Karty jsou opatřené bezkontaktním čipem. Vinutá měděná anténa je spojena s čipem a lisovaná v plastu, v těle karty. Karta je standardně potištěná libovolnou technologií.

Karty s čipy lze rozdělit na karty určené pouze pro čtení ID čipu - R/O (read/only), anebo karty určené pro čtení i zápis - R/W (read/write).

Karty s čipy určené pouze pro čtení slouží pro pouhou identifikaci. Pracovní frekvence karet R/O je 125kHz. Karty s čipy EM4102, EM4200
Využití především k jednoznačné identifikaci při vstupu do všech systémů (zákaznický, přístupový, hotelový, ...)

Karty s čipy určené pro čtení i zápis umožňují identifikaci, ale především ukládání dat do čipu. Pracovní frekvence karet R/W je 13,56 MHz.

Karty s čipy Mifare, lišící se pouze množstvím dat, které je možné uložit do paměti čipu a způsobem jejich zabezpečení - Mifare 1kB, Mifare 4kB,  Mifare Ultralight C. Karty s vyšším zabezpečením uložených dat - Mifare DesFire 4k EV1, Mifare DesFire 4k EV2, Mifare DesFire 8kB EV1, Mifare DesFire 8kB EV2 Tyto karty jsou nejčastěji využívány v systémech dopravních, nebo také jako elektronická peněženka.

Bezkontaktní karty kombinované, řeší spojení několika identifikačních systémů jedním identifikátorem – kartou, která obsahuje dva čipy pracující na dvou různých frekvencích např. EM4102 + Mifare1kB, EM4102 + Mifare 4kB, také EM4102 + Mifare DesFire 4k, EM4102 + Mifare Desfire 8k.
Využití především u propojených systémů, kde jsou používány čtečky s různými frekvencemi čtení, např. přístupový systém (čip EM4102) a systém platební – elektronická peněženka (čip Mifare) u jednoho provozovatele.

Požadavky na tiskové podklady

Máte dotaz?

BlackCard s.r.o.
Oborného 299/10
709 00 Ostrava-Mariánské Hory

obchod@blackcard.cz

+420 558 847 901

Poptávejte cenu

Naši spokojení klienti